Aktualności

1 czerwca 2020

Gdański Fotoplastykon z pozwoleniem na użytkowanie

Do kolejnych dwóch etapów projektu Fotoplastykon w Gdańsku wprowadzą się już niebawem  pierwsi lokatorzy. Budynki mieszkalne właśnie otrzymały pozwolenie na użytkowanie. Odbiory mieszkań planowane są na przełom lipca i sierpnia.

Całe osiedle powstawało w trzech etapach: w pierwszym, zakończonym w 2018 r., oddano do użytku 157 mieszkań w 3 kameralnych obiektach. Obecnie klienci otrzymują 161 mieszkań w trzech budynkach (Fotoplastykon II) oraz 66 mieszkań w dwóch budynkach (Fotoplastykon III). W ofercie dostępne są jeszcze ostatnie mieszkania w zróżnicowanych metrażach: od dwupokojowych (50 mkw.) do czteropokojowych (80 mkw.). Są one wyposażone w komórki lokatorskie, niektóre mają ogródki, zaś wszyscy mieszkańcy mogą korzystać z rowerowni.

Fotoplastykon to jedno z najciekawszych osiedli w dzielnicy Jasień, które cieszy się dużą popularnością wśród trójmiejskich rodzin. Jego wyróżnikiem są elementy związane z X Muzą: zewnętrzne murale i tapety na korytarzach w częściach wspólnych o tematyce filmowej. Rynek trójmiejski cechuje ponadprzeciętna wrażliwość klientów na estetykę budynków. Fotoplastykon jest przykładem tego jak pogodzić dobry i przemyślany w najmniejszym detalu design z użytecznością i rozsądną ceną. – mówi Michał Melaniuk, Prezes Zarządu Polnord S.A.

Fotoplastykon znajduje się na rozległym, słonecznym wzgórzu o powierzchni 3,4 ha u zbiegu ulic Guderskiego i Flisykowskiego, 14 minut jazdy samochodem od centrum Gdańska. Zaledwie 100 m od osiedla położony jest największy akwen retencyjny w Gdańsku – miejsce idealne do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Od Morskiego Parku Handlowego z kilkudziesięcioma sklepami (w tym wielkopowierzchniowymi) dzieli osiedle krótki spacer.

Wróć do aktualności